Lampy ultrafioletowe są bardzo często wykorzystywane nie tylko do dezynfekcji powierzchni, która jest niezbędna w przypadku szpitali, a także wszelkiego rodzaju gabinetów. Możemy także spotkać je tam, gdzie konieczna jest dezynfekcja i oczyszczenie wody, aby stała się zdatna do picia.
Dzięki promieniowaniu ultrafioletowemu możemy także się opalić, jednak do tego konieczne jest dobranie lampy, która będzie o zdecydowanie słabszej mocy, aby nie narazić się na choroby związane ze skórą, o czym warto pamiętać.
Jak działa promieniowanie UV?
Lampy UV można z powodzeniem porównać do działania, które można zaobserwować w przypadku padania promieni słonecznych. Nie tylko zwiększą się dzięki promieniowaniu witamina D u człowieka, ale możemy także zauważyć brązowienie skóry. Jednak należy mieć na uwadze, że kluczowym elementem jest wybranie lampy, która jest zdecydowanie słabsza. To kluczowy element, kiedy nie chcemy narazić się na problemy skórne. Poczytaj więcej na Hurtownia-swiatla.pl.
Lampy do dezynfekcji
Promieniowanie pozwala na dezynfekcje nie tylko pomieszczeń, ale także wody. Musimy jednak wybierać lampy, które są w tym przypadku mocniejsze, aby rzeczywiście pozbyć się grzybów, pleśni, czy bakterii. To rozwiązanie świetnie sprawdza się w przypadku szpitali i gabinetów medycyny estetycznej. To tam przebywa bardzo wiele osób każdego dnia i musimy być pewni, że powierzchnia, ściany, a także podłogi i przedmioty będą idealnie czyste pod każdym względem. Dzięki wyborze lampy UV możemy na to z pewnością liczyć, jeśli jej moc dobierzemy prawidłowo.